قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / دسته‌بندی نشده / روش هایی برای رشد کسب و کارتان در دوران ویروس کرونا و در سال ۹۹
روش هایی برای رشد کسب و کارتان در دوران ویروس کرونا

روش هایی برای رشد کسب و کارتان در دوران ویروس کرونا و در سال ۹۹

روش هایی برای رشد کسب و کارتان در دوران ویروس کرونا

خیلی از کسب و کارهای سنتی و اینترنتی تحت تاثیر ویروس کرونا قرار گرفته اند و مشتریان خود را از دست داده اند یا مثل فروشگاه های اینترنتی فروش بیشتری را تجربه می کنند.
تاثیرات مثبت و منفی ویروس کرونا روی کسب و کارهای سنتی و آنلاین را بررسی می کنیم و راهها و روش هایی را برای رشد کسب و کار شما معرفی می نمایم. یکی از بهترین راهها برای زنده کردن کسب و کار شما فضای مجازی است که از طریق آن کسب و کار آنلاین خود را راه اندازی کنید.
بحران های مختلف همیشه در کشور ما بوده است مثل گرانی دلار و بنزین، قطعی اینترنت و حالا هم کرونا! اما نکته مهم این است که این بحران ها همیشگی نیستند و مردم بعد از مدتی به آن عادت می کنند. مثل گرانی های اخیر! گرانی بنزین که بعد از مدتی عادی شد و مردم هم به روال قبل به زندگی شان ادامه دادند.


اینکه مردم کم می خرند یا دیگر نمی خرند دروغی بیش نیست! مردم در هر شرایطی پول خرج می کنند. فقط باید راهها و روش های معرفی کسب و کار خود را آموزش ببینیم تا ضرر و زیان نکنیم.
حالا که همه ما مجبوریم خودمان را در خانه قرنطینه کنیم، خیلی از کسب و کارها نیز دورکاری را تجربه می کنند بهتر است از این فرصت برای رشد کسب و کارمان استفاده کنیم. اما چگونه؟ در این مقاله کوتاه قصد دارم درباره چند مورد که به بهبود و رشد کسب و کارتان در زمان ویروس کرونا کمک می کند صحبت کنم.

چگونه از ویروس کرونا به سود کسب و کارمان استفاده کنیم؟
شیوع ویروس کرونا زنگ خطر بزرگی برای کسب و کارهای مختلف به ویژه کسب و کارهای سنتی بوده است. خیلی از کسب و کارها تعطیل شده اند و خیلی ها هم دورکاری را تجربه می کنند. آیا باید زانوی غم بغل کنیم؟ آیا باید قبول کنیم بدبخت شدیم؟ اصلا اینطور نیست. چه کارهایی کنیم که کسب و کارمان را دوباره رونق دهیم…

آموزش های فروش و بازاریابی اینترنتی را دنبال کنیم
در این مورد کتاب ها و آموزش ها و دوره های زیادی هستن که در این مدت می توانید انها را مطالعه کنید و به نوار های اموزشی گوش کنید تا بتوانبد از طریق آنها کسب و کار خود را گسترش دهید.

خود را نبازید و مثبت فکر کنید و ارامش خود را حفظ کنید
خب شاید بگویید این چه ربطی به رشد کسب و کارمان دارد؟ تا زمانی که استرس و نگرانی در وجود شما باشد هیچوقت نمی توانید درست فکر کنید و تصمیم بگیرید.
متاسفانه این روزها خیلی ها به فکر این هستند که نکنه الان ویروس کرونا تو بدن شان باشد! این فکر مدام با آن هاست و همین باعث می شود تا در زندگی شان اختلال ایجاد شود.
خیلی از صاحبان کسب و کارها نیز استرس شب عید را دارند. اینکه کسب و کارشان مختل شده و فروش شان به صفر رسیده است.
اولین کاری که باید کنید این است خونسردی و آرامش خود را حفظ کنید و نگران هیچ چیز نباشید! اصلا قرار نیست کسب و کارتان نابود شود. اصلا قرار نیست مردم دیگه از شما خرید نکنند. به قول معروف این نیز بگذرد.
برای سال ۹۹ برنامه ریزی شغلی کنید
الان که توی قرنطینه هستیم بهترین موقعیت برای برنامه ریزی شغلی در سال جدید است. وقت فکر کردن و برنامه ریزی بیشتری دارید. سعی کنید برای سال ۹۹ برنامه کاری خود را بنویسید. به این فکر کنید که در سال جدید چه ایده هایی را باید عملی کنید که به رشد کسب و کارتان کمک می کند.
چه محتوایی تولید کنید؟ کجاها تبلیغ کنید؟ در چه سمینارها و دوره های آموزشی شرکت کنید؟ و …
برای کسب وکارتان و محصولاتتان محتوا تولید کنید.
شک نکنید که محتوای جذاب و به درد بخور نیاز اصلی مخاطبان شماست. محتوایی که اهداف پشت آن تجاری نباشد! این یک نکته بسیار مهم و پنهان است که باید بدانید. مخاطبان تان در این شرایط باید باور کنند که شما به فکرشان هستید و هدف تان فقط فروش نیست!
قدرت محتوا را دست کم نگیرید! محتوای خوب پادشاه همیشگی است و مطمئن باشید محتوایی که ارائه می دهید نشان دهنده قدرت و توانایی شماست. به این فکر کنید که چطور می توانید نحوه ارائه محتواتون رو تغییر دهید که برای کاربران تان جذاب باشد.

ایده های جدید کسب و کارتان را بنویسید
اگر کسب و کارتان اینترنتی است خیلی ساده بگویم خطری شما را تهدید نمی کند! خانه نشینی مردم فروش کسب و کارهای آنلاین را بیش تر از پیش کرده است. پس خیلی نگران نباشید!
به این فکر کنید که توی این شرایط چه کارهایی می توانید انجام دهید که کسب و کارتان رشد کند. مثلا اگر توی فلان موضوعات محتوا تولید کنید بهتره یا اینکه یک دوره آموزشی جدید درست کنید بهتره یا اینکه یک سری پادکست هفتگی درست کنید و … می تونه به جذب مخاطبان تون کمک کنه؟
ایده هایی که به ذهن تان می رسد را یادداشت کنید. باور کنید زمانی که در یک جای خلوت دست به قلم می شوید ایده های خوبی به ذهن تان می رسد. همین حالا امتحان کنید.

چگونه تبلیغ کردن و جذب مشتری را فعلا آموزش ببینید.
خیلی به فکر تبلیغ کردن کسب و کارتان و جذب مشتری جدید نباشید! البته نمی خوام بگم جذب مشتری در این شرایط کار درستی نیست. بلکه تجربه ثابت کرده در هر شرایطی تبلیغات و جذب مشتری جواب می دهد.
در این شرایط، گاهی وقت ها ممکن است تحت تاثیر شرایط فعلی تبلیغاتی کنید که به سود شما نباشد. مثل تبلیغاتی که با عنوان “پولسازی در شرایط بحرانی” دیده می شوند که قطعا کسب و کارتان را نابود می کند. البته در هر کسب و کاری چنین چیزهایی وجود دارد. این فقط یک مثال بود.
پیشنهاد می کنم فعلا به فکر تبلیغ کردن کسب و کارتان نباشید! به جای تبلیغات سعی کنید محتوای رایگان برای کاربران تان تولید کنید.

وبینار آموزشی برگزار کنید
اگر مدرس هستید سعی کنید وبینار برگذار کنید. این مورد دقیقا مکمل مورد قبلی است و باید حتما بهش اهمیت بدهید. برگذاری وبینار این روزها یکی از ترندهای دیجیتال مارکتینگ در کشور ماست. محتوایی که میخواهید ارائه بدهید را در قالب یک وبینار ارائه دهید. اینطوری خیلی راحت تر می تونید با مخاطبان تان ارتباط مستقیم برقرار کنید. وبینار رایگان برگذار کنید تا مخاطبان بیشتری جذب کنید.
وبینار گذاشتن اصلا کار سخت و ترسناکی نیست!

آفرهایی برای مناسبت های متفاوت بذارید
مشتریان شما دراین شرایط نیاز به تخفیف بیشتری دارند. که باید پول بیشتری ذخیره کنند و نیاز به تخفیف های بیشتری دارند. به عنوان مثال تخفیف ۳۰تا۴۰ درصدی را به ۵۰تا ۶۰ درصد تغییر دهید.
از همین حالا کمپین های مناسبتی خود را راه اندازی کنید و تخفیف های ویژه تون رو به مشتریان تون ارائه بدهید. این کار علاوه بر افزایش درآمدتان در این شرایط بحرانی، باعث می شود مشتریان خوشحال تری داشته باشید.

خلاصه ی مهم
ویروس کرونا باعث شد کمی به خودمان بیاییم و بفهمیم توی شرایط بحرانی چگونه باید عمل کنیم. به نظرم کرونا یک تلنگر بزرگ برای تمام کسب و کارها بوده است. شاید چیزی شبیه به قطعی اینترنت که باعث شد خیلی از کسب و کارها سیاست کاری شان عوض کنند.
تو این روزها بهترین کار وقت گذاشتن روی خودتان است. تقویت مهارت ها و رشد خودتان با مطالعه بیشتر و شرکت در دوره های آموزشی آنلاین تنها کار واجبی است که این روزها باید انجام دهید.
به جای غصه خوردن به این فکر کنید که چه کارهایی در این شرایط بحرانی باعث می شود که کسب و کارتان رشد کند. شاید همین حالا نه ولی در آینده قطعا باعث رشد کسب و کارتان می شود.
خیلی هم به فکر کرونا نباشید! مثبت فکر کنید و خودتان را درگیر اخبار و حواشی کرونایی نکنید! یادتان باشد هر آن چیزی که در فکر شماست زندگی شما را رقم می زند. پس خیلی فکر ویروس کرونا نباشید.

درباره ی wikijazb

مطلب پیشنهادی

۵۰ ایده کار آفرینی در منزل برای خانم ها

50 ایده کار آفرینی در منزل برای خانم ها